Rüzgar Enerjisi

Rüzgar Enerjisi

Rüzgârın sahip olduğu kinetik enerjiyi önce mekanik enerjiye daha sonra elektrik enerjisine çeviren bu sistem bir diğer yeşil enerji türüdür. Güvenilir, ekonomik ve kaliteli bir enerji olan rüzgâr enerjisini elde etmek için rüzgâr türbini sağlamak Merko Enerji markamızla sunduğumuz bir diğer hizmetimizdir. Bu hizmeti sunarken rüzgâr enerjisinin potansiyelini, yatırım yapılabilecek imkân ve şartlarını iyi bilmek gerektiğinin farkındayız ve sahip olduğumuz bilgi birikimimiz, tecrübemizle bunu her daim müşterilerimize sunma gayretindeyiz.

Rüzgâr enerjisinin oluşması için temelde güneşe ihtiyaç vardır. Bilindiği gibi güneşin doğması ve havayı ısıtmasıyla hava genleşerek yükselir bu da rüzgârı oluşturur. Aerodinamik ve sürtünme kuvvetini kullanan rüzgâr türbini oluşan rüzgârla dönmeye başlar. Bu kinetik enerji rotorda mekanik enerjiye çevrilir. Bu enerji türbindeki jeneratöre aktarılır ve elektrik enerjisi olarak depolanmak için akülere ya da kullanıcıya ulaşır.

Klasik bir rüzgâr türbini yıllık 5.2 milyon KWh elektrik üretir. Bu da 500’den fazla evin elektrik ihtiyacına karşılık gelebilir. Rüzgâr enerjisi farklı ekonomik parametrelere bağlı olsa da yeşil enerji olarak oldukça verimli ve işlevseldir. Bizler de Merko Enerji olarak gerekli tüm araştırmalardan raporlamaya, panel türünün belirlenmesinden montajına kadar müşterilerimize destek sunmaktayız.


Bir rüzgâr türbini yıllık
5.2
milyon KWh elektrik üretir


Farklı boyut ve güçlerde rüzgâr türbin seçenekleri
1 türbin
500
evin enerji ihtiyacını karşılayabilecek elektriği üretebilir

Hakkımızda

Merko Enerji, Merkoteks bünyesinde çevre duyarlılığını arttırmak, ucuz enerji sağlamak, yenilenebilir enerji kullanımını yaymak ve güvenlik sistemleri sağlamak için kurulmuştur.

İletişim

15 Temmuz Mah. Halkali Cad. No:113
GUNESLİ - İSTANBUL / TURKİYE
+90 212 657 97 47
info@merkoenerji.com

Referanslar

HIZLI BAŞVUR

Tüm hizmetlerimiz hakkında danışmanlarımız tarafından detaylı bilgi almak için bize mail atmanız yeterli.


HIZLI BAŞVURU